Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
Slováci obeťami otrockej práce v Anglicku | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

Slováci obeťami otrockej práce v Anglicku

MVSR |MM|   Slovenská polícia už dlhší čas získavala informácie o vykorisťovaní Slovákov v zahraničí. Po zabezpečení dôkazov sa obrátila na kolegov vo Veľkej Británii a spoločne zrealizovali akciu na zadržanie páchateľov a vyslobodenie obetí.

V utorok 21. apríla 2015 britská Národná kriminálna agentúra zadržala na základe informácií od slovenskej polície 49-ročného Slováka podozrivého z obchodovania s ľuďmi. Išlo o pracovné vykorisťovanie.

Caroline Young, námestníčka riaditeľa Úradu pre odhaľovanie organizovaného zločinu vo veľkej Británii po akcii uviedla: „Akcia upriamuje pozornosť na úzku spoluprácu medzi Národnou kriminálnou agentúrou, lokálnymi policajnými silami, organizáciou združujúcou zamestnávateľov, regionálnymi zložkami kriminálnej sekcie a ostatnými britskými partnermi, ako aj medzinárodnými partnermi, Europolom a Slovenskou políciou, ktorá viedla k vyšetrovaniu vykorisťovania, obchodovania s ľuďmi a ich zavlečením do cudziny.“

Na spoločnej akcii v zahraničí sa priamo zúčastnili aj policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Bola realizovaná na podnet Úradu hraničnej a cudzineckej polície spolu so slovenskou policajnou pridelenkyňou v Londýne a Europolom a k jej úspechu nepochybne prispeli britské organizácie a policajné zložky. Tie následne zadržali ďalších 24 podozrivých Slovákov a identifikovali viac ako 50 obetí zo Slovenska, ktorým poskytli pomoc.

Podozriví sú prevažne zo západného Slovenska, najmä zo Serede, Galanty, Nitry, Zlatých Moraviec a okolia. Obete, ktoré  pochádzajú zo sociálne slabších skupín, sa dali zlákať vidinou dobrého zárobku na prácu vo Veľkej Británii. Namiesto toho ich však čakala práca v zlých podmienkach bez zárobku, fyzické týranie a prišli aj o doklady. Podľa zistení polície na nich otrokári dokonca  poberali aj rôzne výhody od štátu.

Slovenská polícia bude aj naďalej veľmi intenzívne pracovať na odhaľovaní a vyšetrovaní tejto trestnej činnosti  za účelom eliminácie čo najväčšieho počtu organizovaných skupín. Existuje predpoklad, že obetí otrockej práce je viac.

Využijeme všetky dostupné prostriedky, aby nedochádzalo k takémuto masívnemu porušovaniu ľudských práv. Zároveň upozorňujeme záujemcov o prácu v zahraničí, aby boli pri ponukách práce v zahraničí obozretní, aby sa tiež nestali obeťou pracovného vykorisťovania.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv