Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
RegioJet posilní od nedele priame vlakové spojenie z Košíc do Prahy. Po novom budú jazdiť 3 vlaky denne v každom smere | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 23. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

RegioJet posilní od nedele priame vlakové spojenie z Košíc do Prahy. Po novom budú jazdiť 3 vlaky denne v každom smere

RegioJet |MM|  RegioJet od nasledujúcej nedele 26. februára rozšíri svoju medzinárodnú vlakovú linku z Košíc cez Vysoké Tatry a Žilinu do Ostravy, Olomouca a Prahy. K súčasnému dennému a nočnému vlaku pridáva tretí pár priamych žltých expresov idúcich denne v každom smere. Cestovné lístky na nové vlaky z Košíc do Prahy sú už v predaji na webových stránkach www.regiojet.sk a pobočkách dopravcu. Medzi Košicami a Prahou sa dajú kúpiť už za € 10,-.

Nový spoj bude z Košíc vychádzať už skoro ráno o 4:03, cez Žilinu bude prechádzať o 7:08 a do Prahy príde na obed o 12:12. V opačnom smere z Prahy odíde poobede o 14:44, cez Žilinu prejde o 19:39 a do Košíc sa vráti v noci o 22:44. Doplní tak súčasné denné a nočné vlaky, ktoré odchádzajú z Košíc o 8:00 a 21:22 a z Prahy o 7:44 a 21:44. Tie zostávajú naďalej v prevádzke podľa nezmeneného cestovného poriadku.

Posilňujeme našu pozíciu najväčšieho dopravcu medzi východným Slovenskom a Českou republikou. Minulý rok cestovalo našimi dvoma pármi vlakov na trase Košice – Praha viac ako 800 tisíc zákazníkov a tento rok plánujeme ich počet zvýšiť na viac ako milión,“ hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet a dodáva:„Vďaka našim službám, najlepším cenám a cestovnému poriadku nás využívajú najširšie skupiny cestujúcich – od turistov a študentov, cez obchodných cestujúcich až po tých, čo dochádzajú medzi Slovenskom a Českou republikou medzi domovom a zamestnaním. Využíva nás tiež celý rad cestujúcich z Českej republiky, ktorí s nami cestujú na dovolenku do Vysokých Tatier.“

 

Každý vlak RegioJet na trase Košice – Praha a späť využije priemerne 550 cestujúcich. RegioJet na tieto spoje nasadzuje až 14 vozňové súpravy a pri cenách 10 eur je prevádzka týchto vlakov práva vďaka vysokej obsadenosti a dlhým súpravám zisková. RegioJet bude vlaky prevádzkovať čisto na vlastné podnikateľské riziko - to znamená bez nároku na dotácie. Na rozdiel od stratových medzinárodných spojov ZSSK (2 nočné spoje a jeden prémiový spoj pendolino), kde podla analýzy urobenej miniserstvom dopravy štát ročne dopláca stratu viac ako 6 milionov EUR, a ktorými priemerne cestuje iba 100 cestujúcich na spoj. Okrem tržieb za lístky tak ZSSK dostáva od štátu ešte ďalších cca € 28,- za každého prepraveného cestujúceho formou dotácie.

 

Na území Slovenska zastavia nové žlté expresy aj v staniciach Kysak, Spišská Nová Ves, Poprad-Tatry, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Vrútky, Žilina a Čadca.

Od nedele 26. 2. budú jazdiť vlaky RegioJet medzi Košicami a Prahou nasledovne:

 

Praha hl.n.                    7:44      14:44    21:44                Košice                         04:03    08:00    21:22

Olomouc hl.n.               10.01    17:02    00:01                Poprad-Tatry                05:14    09:15    22:41

Ostrava-Svinov             10:57    17:57    01:00                Žilina                            07:08    11:08    00:42

Žilina                            12:39    19:39    03:01                Ostrava-Svinov             09:01    13:01    02:36

Poprad-Tatry                14:28    21:35    04:56                Olomouc hl.n.               09:56    13:56    03:30

Košice                         15:44    22:44    06:14                Praha hl.n.                    12:12    16:12    05:58

 

Aj v novom spoji RegioJetu na trase Košice – Praha a späť nájdu cestujúci všetky služby, na ktoré sú zvyknutí zo žltých expresov na ostatných trasách.

 

·         Miestenka zadarmo ako súčasť cestovného lístka

·         Pripojenie na internet prostredníctvom Wi-Fi a k zábavnému portálu na Slovensku aj v ČR

·         Ponúka novín, časopisov a magazínov

·         Balená voda Rajec, káva značky Illy, mätový čaj a jablčný mušt zadarmo

·         Ponuka občerstvenia a ďalších palubných služieb podľa ponuky

RegioJet rozšírí od 13. marca aj autobusovú linku na strednom Slovensku

 

RegioJet vníma aj stále rastúci záujem cestujúcich o nové spojenie stredného Slovenska s Českou republikou aj počas dňa. Spolu so zavedením ďalšieho vlaku do Košíc preto plánuje rozšíriť prevádzku aj na autobusovej linke zo Zvolena a Banskej Bystrice. Predĺžiť ju chce až do Vrútok, kde bude zabezpečený pohodlný prestup medzi autobusmi a vlakmi RegioJet smerujúcimi do Žiliny, Ostravy a Prahy. Kým dnes zabezpečuje RegioJet podobné spojenie iba raz denne a aj to veľmi skoro ráno tam a až neskoro večer späť, po novom chce prepájať stredné Slovensko s Českou republikou až 2x denne.

 

Nové spojenie chce zaviesť počas dňa - to znamená, že cestujúci by o 08:50 nastúpil na autobus v Banskej Bystrici, vo Vrútkach by prestúpil na prípojný vlak RegioJet a do Prahy by prišiel poobede o 16:12. Nový prípoj by chcel RegioJet zaviesť aj od vlaku, ktorý odchádza z Prahy o 07:44. Autobus by priviezol cestujúcich do Banskej Bystrice o 14:50 a do Zvolena o 15:15.

Autobusy by mali začať premávať v pondelok 13. marca 2017.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv