Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
Policajné správy z prešovského kraja - AKTUALIZOVANÉ | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 17. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

Policajné správy z prešovského kraja - AKTUALIZOVANÉ

24

KRPZ Prešov |MM| Opäť prichytený pri krádeži

26 ročný Marián z obce Rakúsy bol zamestnancom bezpečnostnej služby prichytený, ako prešiel cez pokladničnú zónu bez toho, aby za tovar, ktorý si vybral zaplatil.

K tomuto skutku došlo včera / 12.01.2015 / v čase obeda, v jednej z obchodných prevádzok v Kežmarku. Marián počas nakupovania vzal z výkladových regálov obchodu  tri páry pánskych ponožiek, jedny dojčenské tepláky a jedno svietidlo. Tento tovar v hodnote takmer 20,-Eur si uložil pod košeľu svojho oblečenia a prešiel okolo pokladne bez zaplatenia. Mladý muž sa tohto skutku dopustil aj napriek tomu, že aj v posledných dvanástich mesiacoch sa dopustil obdobného činu,  kedy odcudzil tovar z budovy bývalého hospodárskeho dvora v Spišskej Belej. Na základe uvedeného  poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Kežmarok začal trestné stíhanie a zároveň  aj vzniesol obvinenie voči tomuto mužovi pre prečin krádeže. Obvinenému mužovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

 

Požiar pšeničnej slamy

Včera / 12.01.2015 / vo večerných hodinách došlo k požiaru medzi obcami Jarovnice a Ražňany.

Hliadky Obvodného oddelenia Policajného zboru Jarovnice po príchode na miesto zistili, že horí stoh slamy na poli zv. „Dluhe“ – pričom ide o stoh pšeničnej slamy o množstve takmer 265 ton. Páchateľ zatiaľ nie je známy, no škoda,  ktorú spôsobil pre miestne poľnohospodárske družstvo bola vyčíslená na sumu 10.530,-Eur. Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci - páchateľovi v prípade vypátrania a preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.  

 

Prebehoval pred prichádzajúcim vlakom

      Na železničnej stanici v Humennom došlo včera / 12.01.2015 / k dopravnej nehode na železničnom priecestí.

52 ročný Igor, pochádzajúci z obce Čabiny, v čase okolo 20:40 hodine sa ako chodec pohyboval k nástupištiu smer na Medzilaborce. Na železničné priecestie vstúpil v čase, kedy boli spustené rampy a svietilo výstražné červené svetlo ,, Stoj,,.  Muž  prebehol popred prichádzajúci vlak smerujúci do obce Stakčín, pričom bol prichádzajúcim vlakom zachytený, no utrpel iba ľahké zranenie. Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom, či bol poškodený muž pod vplyvom alkoholu ukáže až výsledok testu na zistenie prítomnosti alkoholu v krvi. Vinníkom tejto dopravnej nehody bol chodec, ktorý porušil ustanovenie zákona o cestnej premávke.  Prípadom sa zaoberá Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom.

 

Alkohol v Poprade

            Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade začal včera / 12.01.2015 / až dva trestné stíhania pre prečin  ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Prvý prípad,  kedy bol vodič obvinený z uvedeného trestného činu sa stal v nedeľu / 11.01.2015 /.  27 ročný Eduard z obce Ždiar, dopoludnia ako vodič osobného motorového vozidla zn.VW Transportér, viedol toto vozidlo po miestnej komunikácii v obci Ždiar a potom vozidlo zaparkoval na odstavnej ploche pri benzínovom čerpadle, pričom nerešpektoval zvislé dopravné značenie a to zákaz odbočenia ani zákaz vjazdu všetkých vozidiel.  Kontrolou hliadky Obvodného oddelenia Policajného zboru Ždiar bol vodič Eduard po zákonnom poučení vyzvaný k vykonaniu dychovej skúšky na zistenie či neviedol vozidlo pod vplyvom alkoholu - túto skúšku odmietol ako aj bezdôvodne odmietol podrobiť sa lekárskemu vyšetreniu a odberu krvi alebo iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou. Ďalšia  jazda bola vodičovi Eduardovi zakázaná a bol v zmysle trestného poriadku  zadržaný a obmedzený na osobnej slobode. Muž bol na základe súhlasu prokurátora umiestnený  do cely policajného zaistenia.

Druhý prípad ohrozenia pod vplyvom návykovej látky popradskí policajti zistili včera / 12.01.2015 / u 53 ročného Mariána pochádzajúceho z obce Liptovská Teplička. Marián viedol osobné motorové vozidlo zn. Citroen Berlingo v stave vylučujúcom spôsobilosť. Počas jazdy vozidlom v rodnej obci jazdil zo strany na stranu, preto bol zastavený a kontrolovaný hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru Svit. Marián bol podrobený dychovej skúške, ktorá bola pozitívna a to s výsledkom 0.72 mg/L. Ďalšia jazda bola vodičovi zakázaná a následne bol hliadkou zadržaný a obmedzený na osobnej slobode. Mužovi bolo vznesené obvinenie  - stíhaný je na slobode.

 

Vzal sedaciu súpravu aj čipkovanú blúzku

            Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Slovenská Kajňa začal trestné stíhanie pre prečin krádeže a prečin porušovania domovej slobody, ku ktorej malo dôjsť na prelome roku 2014 a 2015.

Vtedy neznámy páchateľ v rodinnom dome v obci Kladzany, okr. Vranov nad Topľou, vylomil zámok na dverách domu a z obývacej časti ukradol záhradný nábytok, bazén, slnečník. Z detskej izby vzal sedaciu súpravu, detskú vaničku, päť porcelánových šálok, spoločenské šaty, čipkovanú blúzku a čiernu pánsku bundu. 35 ročnej majiteľke vznikla konaním páchateľa škoda vo výške 1.200.-Eur. Policajtom v Slovenskej Kajni sa podarilo tento prípad objasniť a na základe dôkazov bolo vznesené obvinenie 57 ročnému Petrovi . Tento miestny muž je stíhaný na slobode, no v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

 

V autobuse upozornil na nevhodné správanie – dostal bitku

            40 ročný Prešovčan počas cestovania v trolejbuse upozornil troch  chlapcov, ktorí  hulákali, kričali a vulgárne nadávali ... aby sa správali slušne.

Hneď po upozornení mladíci muža fyzicky napadli, udierali ho a kopali do tváre i celého tela.  Trolejbus medzitým došiel na zastávku na Ul. Levočskej, v Prešove, kde útočníci vystúpili von pričom strhli so sebou aj napádaného muža.   V útokoch pokračovali aj ďalej. Ľudia prítomní v trolejbuse ako aj na zastávke  vyzývali útočníkov, aby prestali, ale políciu zavolali až neskôr. Privolaní policajti útočníkov okamžite zadržali  a obmedzili na osobnej slobode – mladíci sa k činu priznali. Po vykonaní potrebných procesných úkonov boli traja muži podozriví zo spáchania tohto trestného činu na základe opatrenia službukonajúceho prokurátora prepustení na slobodu. Napadnutý muž bol prevezený do nemocnice na ošetrenie – utrpel viaceré zranenia, predpokladaná doba liečenia bola predbežne stanovená na sedem dní. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov – Sever na základe uvedených udalostí začal trestné stíhanie pre prečin výtržníctva.

AKTUALIZOVANÉ 14.01. 2015

Vo včerajších (13.1.2015) tlačových správach sme Vás informovali o prípade zbitého muža v trolejbuse MHD v Prešove. V tlačovej správe sme mylne uviedli informáciu o prepustení podozrivých zo zadržania službukonajúcou prokurátorkou. Podozrivých zo zadržania prepustil opatrením policajt, o čom informoval službukonajúcu prokurátorku. Trojica mladíkov však bola ešte v ten večer opätovne zadržaná a bolo im vznesené obvinenie pre prečin výtržníctva. Následne boli umiestnení do cely policajného zaistenia a bude spracovaný návrh na ich vzatie do väzby. Za chybnú informáciu sa ospravedlňujeme.

 

 


Fotogaléria k článku:

24
Autor: Denné centrum
24
Autor: Denné centrum
24
Autor: Denné centrum

Zobraziť všetky fotografie
24
Autor: Denné centrum
24
Autor: Denné centrum
24
Autor: Denné centrum

24
Autor: Denné centrum
24
Autor: Denné centrum

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv