Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
Policajné správy z prešovského kraja | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 19. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

Policajné správy z prešovského kraja

1039

KRPZ Prešov |MM|  Mužovi vzal jeden a potom aj druhý telefón

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Medzilaborce začal trestné stíhanie pre prečin krádeže, nakoľko došlo k tomuto skutku a poškodeným bol 19 ročný miestny muž.

Vyšetrovaním bolo zistené, že krádeže sa mal dopustiť 18 ročný Pavol z Medzilaboriec, ktorému bolo vznesené obvinenie z trestného činu krádeže. Pavol mal v auguste tohto roku pol hodinu pred polnocou v Medzilaborciach  pristúpil k Mariánovi, ktorému z ruky vytrhol mobilný telefón. Napadnutý muž vzal svoj druhý telefón a chcel zavolať políciu. Hneď ako to Pavol zbadal, udrel muža po tvári, ten spadol na zem a znova sa pokúšal privolať políciu - Pavol mu vytrhol aj druhý mobilný telefón a odišiel preč. Napadnutému mužovi vznikla škoda krádežou vo výške najmenej 300,- Eur. Obvinený Pavol bol za obdobný čin už aj v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch  odsúdený a to až dvakrát. Pavol   je stíhaný na slobode, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

 

Zničených päť poľovníckych posedov

            V katastrálnom území obce Príslop, okr. Snina došlo k definitívnemu poškodeniu piatich poľovníckych posedov.

Vzhľadom k tejto skutočnosti polícia v Snine začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci.  Doposiaľ neznámy páchateľ od júla do novembra tohto roku, v častiach zv. Karcaba a Maťová, podpálil štyri  voľne stojace poľovnícke posedy, ktoré boli zateplené a riadne uzatvorené - došlo k ich úplnému zhoreniu. Ďalší poľovnícky posed bol mechanicky zvalený,  pričom pri páde bol úplne  zničený. Poľovníckemu združeniu vznikla škoda, ktorá bola vyčíslená na sumu najmenej 9.000 Eur.  Polícia po páchateľovi intenzívne pátra,  hrozí mu trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

 

Vzali  tri koberce

            20 ročný Tomáš bol obvinený z prečinu krádež,  kde mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky – momentálne je stíhaný na slobode.

Tomáš, pochádzajúci z Medzilaboriec mal v auguste tohto roku dopoludnia spolu so 16 ročným Petrom spred jedného z rodinných domov na Ul. Kpt. Nálepku v Medzilaborciach odcudziť 3 koberce. Majiteľom vznikla škoda 150,-Eur. Obvinený Tomáš už bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý. Prípad vyšetruje Obvodné oddelenie Policajného zboru  Medzilaborce.

 

Obvinení rodičia

            Obvodné oddelenie Policajného zboru Podolínec rieši dva prípady,  v ktorých bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže, v ktorých bolo aj vznesené obvinenie.

V prvom prípade boli obvinení 33 ročný Ľubomírovi a 32 ročná Marta z Lomničky  -  rodičia 11 ročného Ľubomíra. Rodičia nevenovali dostatočnú starostlivosť výchove svojho syna, čím mu umožňovali dopúšťať sa opakovanej trestnej činnosti v roku 2014. Rodičia boli na konanie syna niekoľkokrát  upozorňovaní Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Stará Ľubovňa.  Nezáujmom o vzniknutú situáciu  umožnili  svojmu synovi dopúšťať sa konaní, ktoré sú podľa  zákona trestnými činmi.  Menovaní ako zákonní zástupcovia boli zakaždým predvolaní, zúčastnení a oboznámení o výchovných opatreniach voči ich synovi. Mladík Ľubomír sa  dopúšťal opakovane trestnej činnosti,  na základe čoho bol na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Podolínci vyšetrovaný pre prečin krádeže a to v dvoch prípadoch, pričom pre nedostatok veku boli oba trestné stíhania neprípustné a veci boli odložené.

V druhom prípade kedy boli rodičia obvinení z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže ide o otca menom Koloman vo veku 42 rokov a matku Zdenku vo veku 37 rokov – taktiež z obce Lomnička. Aj v tejto rodine rodičia nevenovali dostatočnú pozornosť svojim deťom. Napriek opakovaným upozorneniam zo strany príslušných úradov rodičia nespravili nápravu  a ich syn Peter ako aj ich dcéra Katarína sa  dopúšťali priestupkov a trestnej činnosti v roku 2013 i v roku 2014.  Peter bol okrem iného vyšetrovaný aj pre prečin krádeže – pričom vyšetrovanie bolo ukončené zmierom. Katarína sa  tiež dopustila trestného činu krádeže,  kde pre nedostatok veku bolo trestné stíhanie neprípustné a vec bola odložená. Rodičom v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

 

 

 

 


Fotogaléria k článku:

1039
Autor: Natália Košlabová
1039
Autor: Natália Košlabová
1039
Autor: Natália Košlabová

Zobraziť všetky fotografie
1039
Autor: Natália Košlabová
1039
Autor: Natália Košlabová

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv