Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
Ľudské práva | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 25. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

Ľudské práva

Ivan SklenárDátum11. 11. 2013 20:29:09TémaĽudské práva

Sme stále častejšie svedkami rôznych pochodov či manifestácií za rôzne práva občanov žijúcich  v slobodnej krajine. Táto niekedy "tiež humánna" činnosť má aj podobu, a obsah, ktorý vystihujú dva maily, ktoré sa mi dnes zatúlali do mojej poštovej schránky. Myslím si, že ich obsah je hodný toho, aby sa s ním mohli oboznámiť aj čitatelia SoL. Oba som dal do jedného čánku, lebo predsa len majú niečo spoločné. V poradí prvý, ktorý tu v preklade uverejňujem, bol deklarovaný ako Skutočná udalosť, čo som samozrejme nemal možnosť kde a ako overiť.
 

mail 1.

Jedna kanadská pacifistka napísala tamojším úradom list, v ktorom si sťažovala na zaobchádzanie s teroristami zatknutými v Afganistane
 
 
Odpoveď ministra obrany bola nasledovná:

  Vážená občianka,
 ďakujem Vám za Váš list, v ktorom vyjadrujete obavy o to, ako zaobchádzame s teroristami Talibanu a Al Káidy, ktorí sú v rukách kanadskej armády. Zaoberáme sa sťažnosťami, podobnými Vašej, ktoré dostávame od občanov, jako ste Vy. Preto sme vytvorili nový pacifický a integračný program pre teroristov.                                                                                                               

V súlade s pravidlami tohoto programu, rozhodli sme sa vybrať  jedného z nich a umiestniť ho pod ochranu Vašej rodiny.     Na budúci pondelok budete mať vo Vašom dome pána Alí Muhamada Ammé Ben Mahmúda. (Môžete ho oslovovať jednoducho Ammé). Očakávam, že ho prijmete a budete sa oň starať v duchu, v akom ste napísala Váš protestný list. Je však ale dosť pravdepodobné, že si budete musieť nájsť nejakých pomocníkov pre túto Vašu misiu.

Každý týždeň pracovníci nášho oddelenia vykonajú u Vás návštevu, aby sa presvedčili, že sa stále riadite princípmi dobrého zaobchádzania, ktoré ste vyžadovala vo Vašom liste od nás. Musím Vás však predom upozorniť, že Ammé je extrémne násilný  psychopat. Ale veríme, že Vašou citlivou vnímavosťou a pozornosťou, akú ste preukázala vo Vašom liste, sa Vám podarí prekonať túto obtiaž.Opakovane však naliehame na Vás a upozorňujeme, že Váš hosť vie byť extrémne efektívny v boji muža proti mužovi a vie zabiť aj ceruzkou alebo nožničkami na nechty. Okrem toho je Ammé aj expert na výrobu výbušnín z vecí, ktoré sa vyskytujú v bežnej domácnosti. Preto prosím, majte pod kontrolou tieto veci, hoci  podľa Vášho názoru, musíte mať stále na zreteli, aby  ste sa nejakým spôsobom nedotkla a neurazila p. Ammého.

Dovolím si poznamenať, že tento terorista sa nebude chcieť s Vami a s Vašimi dcérami nejak obzvlášť baviť (s výnimkou sexuálneho spojenia), lebo on ženy považuje len za obyčajné predmety. Tento aspekt je obzvlášť citlivý, protože boli u neho pozorované násilné tendencie voči ženám, ktoré nedodržiavajú islamské pravidlá obliekania. Takže verím, že nosiť burku Vám nebude vôbec prekážať! Týmto zároveň len zvýrazníte Váš rešpekt ku kultúre a viere, o ktorom ste sa zmienila vo Vašom liste.

Ešte raz Vám ďakujem za Váš zájem a obavu, ktorú ste vyjadrila. Vážime si osoby ako ste Vy a budeme o Vás informovať ostatných spoluobčanov a aj o Vašej spolupráci.
        Prajem Vám veľa šťastia.

 S úctou

Gordon O’Connor, minister obrany

Súčasťou mailu bola aj táto poznámka: Napriek tomu, že tento list sa javí jako úplný podvrh, je skutočný a bol publikovaný v tlači.

Dovetok:
Priatelia, ochrancovia Ľudských práv,

Dávame príležitosť rodinám, ktoré sa sťažovali na špatné zaobchádzanie s rôznymi delikventmi. Takže ak máte záujem adoptovať si niektorého z nich, na naše náklady pošleme Vás na potrebné vyšetrenie  a v prípade Vašej spôsobilosti Vám potom jedného z nich dáme k dispozícii na adopciu.                             

  mail 2.


Pred  istým časom usporiadali matky väznených teroristov manifestáciu a požadovali, aby boli zabezpečené „práva“ pre ich synov. Nižšie je uvedená odpoveď jednej matky, občanke matke, ktorá protestovala:                                                                       

List matky matke

 Videla som tvoj dôrazný protest pred TV kamerami na ostatnej manifestácii za prerozdelenie väzňov a ich transfér do väzníc ktoré sú bližšie ku ich rodinám s lepšími podmienkami.

Videla som, ako si si sťažovala na vzdialenosť ktorú musíš prekonať aby si navštívila svojho syna a tiež na to, čo to pre Teba finančne znamená, navštěvovať ho vo vzdialenej väznici.
 Sledovala som v TV tú mediálnu podporu, ktorú médiá poskytli a tiež akej podpory sa Ti dostalo aj od ostatných matiek a spolucítiacich ľudí, ktorí chápu Tvoje položenie. Neuniklo mi, že za „práva“ Tvojho syna protestovali aj rôzní predstavitelia a sympatizanti rôznych organizácií a populistických združení, pastoračních združení či orgánov na ochranu ľudských práv.  
Tiež som matka a rozumiem Tvojmu protestu a rozhorčeniu. Aj ja mám podobný problém. Vzdialenosť, ktorá ma oddeľuje od môjho syna je tiež veľká. Pracujem veľa a zarábam málo a tak mám podobné problémy s výdajmi, ktoré musím vynaložiť, ak chcem svojho syna navštíviť. A mám na to len nedeľu, lebo do práce musím aj v sobotu, ak chcem uživiť ostatné moje deti. Našťastie aj mňa podporujú priatelia a príbuzní. Ak ma  ešte stále nepoznáš, tak ja som matka toho mládenca, ktorý cestoval do práce, vďaka čomu mi mohol dávať peniaze, aby som mohla posielať jeho mladších súrodencov do školy. Bol to on, môj syn, ktorého prepadol a smrteľne zranil práve Tvoj syn . Počas najbližšej návštěvy Tvojho syna vo väznici, kde ho určite ako matka pohladíš, ja pôjdem na cintorín tomu môjmu synovi, aby som mu tam zapálila sviecu a položila kvetinu na hrob.  

Oh, skoro by som bola zabudla, zarábam málo, ale vďaka daniam, ktoré musím platiť, bude Tvoj syn spať na matraci a každý deň sa mu dostane jedenia. Prepáč mi, že sa takto vyjadrím, budem podporovať Tvojho zločinca!

Ani ku mne domov, ani na cintorín, kde leží môj syn neprídu žiadní zástupcovia rôzných organizácií, ktorí sú s Tebou solidární a nepodporia ma čo i len slovom súcitu v mojej tragédii a tiež mi nevysvetlia, aké sú moje práva.

 

Poznámka na záver: Snáď ešte nadíde čas, kedy sa vrátia späť a budú mať v našej krajine svoje pevné miesto hodnoty, ktoré  v minulosti posúvali každú ľudskú spoločnosť dopredu. Snáď ešte nadíde čas, kedy rôzní delikventi, zlodeji, výpalníci či korupčníci nebudú mať viac práv, ako čestní občania, ktorí pracujú a chcú v pokoji žiť.   Snáďešte nadíde čas, kedy rôzní delikventi, zlodeji, výpalníci či korupčníci  budú za svoje činy pikať, rovnako ako tí ktorí im umožňujú beztrestne chodiť po slobode. ĽUDSKÉ PRÁVA SÚ AJ PRE SLUŠNÝCH ĽUDÍ!


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv