Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
INŠPIROVANÍ DOMOVOM | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

INŠPIROVANÍ DOMOVOM

159

Výstava fotografií a výtvarných prác 21 autorov z plenéru

19.9. - 3.10. 2016 - Penzión Hrunjak, Oravská Polhora

Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne

 

 

Inšpirovaní domovom

Taký je názov série putovných výstav výtvarníkov a fotografov zo žilinského kraja, nainštalovaných v Oravskej Polhore, Dolnom Kubíne a Babíne od 19. septembra do konca tohto roka. Na výstavách sa prezentuje viac ako dvadsať neprofesionálnych umelcov najmä z Oravy, Turca a Liptova, účastníkov plenéru realizovaného v mesiaci jún v Oravskej Polhore. Pod vedením lektorov Mgr.art Miroslava Knapa a Štefana Iža tvorili a všímali si najmä prírodné motívy a námety, človeka pri práci, architektúru a krajinu v okolí Babej hory. Súčasťou tvorivého stretnutia boli i tvorivé dielne, napríklad portrétnej fotografie a ďalšie prezentácie. Prvá zo série výstav sa uskutoční od 19. septembra do 3. októbra v Penzióne Hrubjak v Oravskej Polhore. Tu sa i autori 19. septembra o 16.00 hodine stretnú na vernisáži. Séria výstav bude pokračovať inštaláciou v priestoroch Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne v termíne 7. – 31. októbra a prezentáciou v Galérii ľudového rezbárstva v obci Babín v novembri. Na výstave budú prezentovať svoje práce výtvarníci: Marcela Pajurková, Eva Labudová, Mária Mravcová, Ida Remeníková, Viera Hermanková, Eva Kontúrová, Nasťa Jányová, Janka Kevešová, Alena Migátová, Ivan Manjesko, Ľudmila Balková a fotografi: Blažena Končeková, Štefan Ižo, Anna Slebodová, Eva Pechová, Peter Martiš, Peter Marek, Milan Lackovič, Juraj Bednárik, Jaromír Fašianok a František Vorčák.

Projekt i následné putovné výstavy sú realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program Kultúra národnostných menšín 2016 a pripravilo ich Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Hlavným cieľom projektu bolotvorivo uchopiť potenciál výtvarníkov a fotografov v regióne, ponúknuť im možnosť tvorivej reflexie a konfrontácie postupov i prístupov a vzniknuté diela ďalej výstavne prezentovať, propagovať tak kultúrne posolstvá. Odkúpené práce tak budú tvoriť základ ďalšej expozície s možnosťou etablovania v stálu expozíciu výtvarného a fotografického umenia v žilinskom kraji.

 

zdroj: www.osvetadk.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv