Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
Dobrú prácu policajtov na Orave zatienilo zlyhanie kolegu na linke 158 | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 26. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

Dobrú prácu policajtov na Orave zatienilo zlyhanie kolegu na linke 158

KRPZ Žilina  |MM|  V uplynulých dňoch odviedli policajti na Orave veľmi dobrú a rýchlu prácu pri pátraní po neznámom mužovi, ktorý mal sexuálne zneužiť maloletú školáčku, výsledkom ktorej bolo zadržanie z tohto skutku podozrivého 35 ročného Mareka

z Tvrdošína. Vyšetrovateľ podozrivého 35 ročného Mareka obvinil zo zločinu sexuálneho násilia a podal návrh na vzatie do väzby, ktorý súd akceptoval. Obvinenému mužovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až pätnásť rokov.

Prácu oravských policajtov zatienila skutočnosť, že kolega obsluhujúci linku 158, na ktorú sa maloletá školáčka obrátila, neadekvátne vyhodnotil jej oznámenie. Konanie policajta, obsluhujúceho tiesňovú linku 158 z Krajského riaditeľstva PZ v Žiline, ktorý neprikladal náležitý význam oznámeniu maloletej školáčky z Oravy bolo nesprávne a bude za svoje neprofesionálne správanie niesť zodpovednosť. Nadriadený už začal vo vzťahu k policajtovi disciplinárne konanie vo veci zníženia služobného platu a bude prevedený na referenta hliadkovej služby. Podotýkame, že ide o individuálne zlyhanie jednotlivca, nie celej polície.

Na margo uvedeného je však dôležité upozorniť na fakt, že toto zlyhanie policajta na linke 158 odpútava pozornosť verejnosti od skutočného aktéra tohto zločinu.

Je nespochybniteľný fakt, že policajti na Orave vyvinuli úsilie a veľmi dobrú prácu pri pátraní po podozrivom mužovi, pri zhromažďovaní dôkazov a informácií a v priebehu niekoľkých hodín muža podozrivého z tohto zločinu zadržali, obvinili a podali návrh na vzatie do väzby, ktorý súd akceptoval.

S volaniami detí, či nezrozumiteľnými volaniami sa na tiesňovej linke 158 policajti stretávajú pomerne často. Štatistiku takýchto volaní polícia nevedie.

Za posledné obdobie môžeme uviesť prípady volaní detí na linku 158 na KR PZ v Žiline:

V stredu 3. mája vo večerných hodinách prijal policajt na linke 158 nezrozumiteľné volanie dieťaťa, pričom v telefonáte len počul maloleté dieťa. Policajt obratom na telefónne čísle volal, ohlásila sa žena, matka dieťaťa, ktorá sa ospravedlnila, že dieťa sa hralo s telefónom a vytočilo tiesňovú linku (mimochodom išlo o volanie, ktoré bolo prijaté v ten istý deň a pol hodinu predtým, kedy malo dôjsť k udalosti s maloletou školáčkou na Orave a ktoré prijal a vyhodnotil ten istý policajt).

Ďalšie volanie dieťaťa bolo tiesňovej linke 158 prijaté v nedeľu 7. mája vo večerných hodinách. Maloletý chlapec  z Tvrdošína oznámil, že videl ako nejakí muži unášajú dieťa, nikto netušil ako sa celá udalosť napokon vyvinie.

Konanie operačného dôstojníka však bolo vysoko profesionálne. Na miesto okamžite vyslal policajné hliadky, od ktorých získaval informácie, tieto vyhodnocoval a usmerňoval policajtov v teréne, pričom sa ukázala, že nešlo o únos, ale o incident medzi mužmi, ktorí sa navzájom poznali a prepravovali sa v jednom vozidle s maloletým dieťaťom.

Aby v budúcnosti k podobným zlyhaniam na linke 158 nedochádzalo prijal riaditeľ KR PZ v Žiline opatrenia, ako napríklad: všetci policajti obsluhujúci tiesňovú linku 158 sú pred začiatkom služby oboznamovaní ako správne vyhodnocovať  nezrozumiteľné volania a ako v ich prípade postupovať. Zároveň sú pripravené periodické školenia policajtov, ktorí obsluhujú tiesňovú linku 158, za účasti psychológov KR PZ v Žiline, vo vzťahu ku komunikácii s volajúcim na tiesňovú linku 158.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv