Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
Cvičenie slovenských bezpečnostných zložiek „Nový horizont 2015“ preverilo našu pripravenosť na masívny príliv migrantov | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 25. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

Cvičenie slovenských bezpečnostných zložiek „Nový horizont 2015“ preverilo našu pripravenosť na masívny príliv migrantov

159 druhá zľava-  vedúca oddelenia azylových zariadení Migračného úradu MV SR Ing. Jana Janovičová

MVSR |MM|   Aktuálna zhoršená bezpečnostná situácia v oblasti severnej Afriky a Blízkeho východu spojená s migračnou vlnou do Európy si vyžiadala mimoriadne cvičenie bezpečnostných zložiek SR. Trojdňové cvičenie „Nový Horizont 2015“ sa uskutočnilo v dňoch 28. -  30. júla 2015 vo výcvikovom priestore Kolíňanský vrch pri Nitre i v priestoroch 12. mechanizovaného práporu v Nitre – Krškanoch. Zúčastnilo sa na ňom vyše 250 vojakov, policajtov, hasičov, záchranárov, príslušníkov ďalších zložiek ministerstva vnútra i Červeného kríža. K dispozícii mali zhruba 50 kusov bojovej techniky.

Cvičenie slovenských bezpečnostných zložiek bolo zamerané na overenie využitia praktických skúseností každej zo zúčastnených zložiek vo svojom odbore v prípade masívneho nárastu počtu žiadateľov o udelenie azylu na Slovensku.

Fiktívny azylový tábor počas cvičenia slovenských bezpečnostných zložiek  vybudovaný  vďaka expertným radám

Migračnému úradu MV SR

 

Pracovníci Migračného úradu MV SR pod vedením vedúcej oddelenia azylovýchzariadení  Ing. Jany Janovičovej zohrali pri príprave, organizovaní i samotnom priebehu cvičenia dôležitú úlohu.

Fiktívny azylový tábor, vybudovalo Ministerstvo obrany SR podľa odporúčaní expertných pracovníkov Migračného úradu rezortu vnútra. Tábor bol prispôsobený daným možnostiam tak, aby dokázal fungovať v núdzovom režime, bol schopný poskytnúť žiadateľom o udelenie azylu ubytovanie, stravovanie, hygienické potreby a  neodkladnú zdravotnú starostlivosť

Ďalšou z úloh pracovníčok migračného úradu bolo vyškoliť a usmerniť pridelených členov armády tak, aby boli schopní    pracovať v nových pracovných pozíciách a mohli plniť úlohy vyplývajúce z potrieb pre zabezpečenie riadneho chodu záchytného tábora – počnúc od príjmu nových žiadateľov o udelenie azylu, cez zabezpečenie všetkých materiálno-technických potrieb až po zdravotnú a psychologickú starostlivosť.

Cieľom akcie „Nový horizont 2015“ bolo precvičenie koordinácie a súčinnosti pri možnom masívnom príleve migrantov do našej republiky, zosúladenie a usmernenie skúseností a vedomostí do jednotného celku pri vybudovaní fiktívneho záchytného tábora, jeho riadení a plnení všetkých nevyhnutných úkonov pri príjme a pobyte žiadateľov o udelenie azylu.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv