Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
Bezpečne na cestách so študentami stredných škôl | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 19. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

Bezpečne na cestách so študentami stredných škôl

KRPZ Žilina  |MM| Bezpečnosti nemotorových účastníkov na cestách venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť.  Skupina nemotorových účastníkov je veľmi široká, teda od tých najmenších škôlkarov až po seniorov. Polícia svoje preventívne aktivity zameriava cielene na každú kategóriu chodcov, a to od prednášok a prezentácií až po praktickú výchovu a osvojovanie si návykov bezpečného správania sa na cestách.

Krajské riaditeľstvo PZ v Žiline v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom už po druhý rok pripravilo dopravno-bezpečnostnú akciu   pre študentov stredných škôl ako nemotorových účastníkov cestnej premávky. Policajné preventistky najskôr študentom odprezentovali povinnosti nemotorových účastníkov  z pohľadu zákona a praxe s ozrejmením sankcií v prípade, že sa chodec dopustí porušenia dopravných predpisov. S prezentáciou sa následne oboznámia študenti stredných škôl a gymnázií v Žilinskom kraji. Súčasťou prezentácie sú aj otázky, na ktoré môžu študenti odpovedať a zapojiť sa tak do súťaže o cenu pre svoju triedu od Žilinského samosprávneho kraja.

Aby však vedomosti neostali len v teoretickej rovine, aktéri tejto aktivity sa rozhodli vybraných študentov stredných škôl priamo v uliciach zapojiť do diania a práce polície v cestnej premávke. Na vytipovaných priechodoch pre chodcov v meste Martin a sa študenti za účasti príslušníka dopravnej polície mohli priamo presvedčiť o tom, ako  sa v skutočnosti chodci v cestnej premávke správajú, či dodržiavajú predpisy tak ako im prikazuje zákon, ako sa k nim správajú vodiči a pod. Okrem týchto postrehov a ponaučení mali študenti možnosť pozorne sledovať príslušníka dopravnej polície pri riešení situácií v cestnej premávke. 

Spolupráca Krajského riaditeľstva PZ v Žiline a Žilinského samosprávneho kraja týkajúca sa vzdelávania a prípravy študentov a to aj z pohľadu budúcich vodičov ako účastníkov cestnej premávky sa úspešne realizuje aj v projekte „Škola šmyku“, ktorý bude mať v tomto roku už štvrté pokračovanie.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv