Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
AMFO 2018 | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 16. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

AMFO 2018

AMFO 2018

10. 1. 2018 - 23. 3. 2018

Orava

 

AMFO 2018

regionálna súťaž amatérskej fotografickej tvorby

-  p r o p o z í c i e   r e g i o n á l n e j   p r e h l i a d k y   Z U Č  -

 

Vyhlasovateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne

Organizátor: Žilinský samosprávny kraj - Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne

Uzávierka súťaže:23. 3. 2018

Miesto konania:Dolný Kubín - výber, Orava (v prípade zaslania dostatočného počtu prác výstava)

Termín konania:11. – 27. 4. 2018 regionálna výstava prác

Poslanie:

Hlavným poslaním regionálnej súťaže je vytvoriť podmienky pre porovnanie a zhodnotenie výsledkov súčasnej amatérskej fotografickej tvorby v regióne Orava a na Slovensku. Verejnou prezentáciou súťažných prác na výstavách motivovať záujem verejnosti o fotografie rôzneho tematického, žánrového zamerania,  formálneho a technického spracovania.

Podmienky účasti na súťaži:

1. Súťaž je trojstupňová a delí sa podľa vekových a formálnych kritérií. Zúčastniť sa jej môže každý amatérsky tvorca regiónu Orava s trvalým pobytom v SR.

2. Súťaž sa koná v autorskej tvorbe fotografií alebo multimediálnych prezentácií vytvorenýchv amatérskych podmienkach, pre vlastnú potrebu, nie na komerčné a propagačné účely.

3. Podmienkou účasti jednotlivcov i kolektívov je predloženie autorskej fotografie alebomultimediálnej prezentácie, zodpovedajúcej základným kritériám tvorby a vnímania fotografie.

4. Limit pre prihlásenie jednotlivých diel je maximálne 5 fotografií v kategórii čiernobielejfotografie, 5 fotografií v kategórii farebnej fotografie a 3 multimediálne prezentácie(maximálne do troch minút) od jedného autora.

5. Autor prechádza všetkými kolami súťaže s tými istými fotografiami a multimediálnymiprezentáciami.

6. O prihlásení fotografie do skupiny a kategórie rozhoduje autor, v sporných prípadoch môže o správnom zaradení rozhodnúť porota. Fotografia nesmie byť staršia viac ako 3 roky.

7. Do súťaže je možné zaslať len diela, ktoré sa nezúčastnili na žiadnom inom ročníku tejtosúťaže, nie je možné prihlásiť ani diela zobrazujúce násilie alebo iné javy a činy proti ľudskosti a humanizmu.

8. K zaslaným prácam treba priložiť vyplnený vstupný formulár a uvedené údaje potvrdiť podpisom.

9. Ukážky z multimediálnych prezentácií alebo jednotlivé súťažné fotografie môžeorganizátor so súhlasom autora použiť na propagáciu podujatia bez nároku na honorár.

Technické podmienky:

Formát: Pre kategórie čiernobielych a farebných fotografií je určený formát 30 x 40 cm (aj 30 x 45 cm) a jeho odvodeniny pri zachovaní rozmeru dlhšej strany; ako aj štvorcový rozmer 30 x 30 cm. Pre kategóriu multimediálnych prezentácií fotografií, ktoré majú jednotnú dejovú a výtvarnú líniu, je stanovený formát prehratia DVD video; prezentácia nesmie presiahnuťdĺžku 3 minút, na jej začiatku musí byť uvedený titulok s názvom diela a menom autora, nazáver treba uviesť titulok KONIEC.

Identifikačné údaje:Na rube každej fotografie musí byť uvedené: meno, priezvisko, adresa avek autora, e-mailová adresa, názov fotografie, rok jej vzniku, súťažná skupina a kategória,sídlo regionálneho osvetového strediska. Informácie nesmú byť na prednej strane fotografie.Tieto údaje musí obsahovať aj obal nosiča multimediálnej prezentácie; samotný nosič musíbyť označený menom autora a názvom prezentácie.

Prihláška:K súťažným prácam je potrebné priložiť čitateľne a dôsledne vyplnenú prihlášku auvedené údaje potvrdiť podpisom.

 

Súťažné kategórie:

1. veková skupina: autori do 16 rokov

            Kategórie:

a)     Čiernobiela fotografia,

b)     Farebná fotografia,

c)      Multimediálna prezentácia

2. veková skupina: autori do 21 rokov

            Kategórie:

a)     Čiernobiela fotografia,

b)     Farebná fotografia,

c)      Multimediálna prezentácia

3. veková skupina: autori nad 21 rokov (okrem poslucháčov a absolventov študijného odboru fotografia)

            Kategórie:

a)     Čiernobiela fotografia,

b)     Farebná fotografia,

c)      Multimediálna prezentácia.

Multimediálna prezentácia sa hodnotí bez rozlíšenia veku.

Termín zaslania záväznej prihlášky a prác:

Podmienkou účasti je doručenie záväzného vstupného formuláru potvrdeného podpisom a súťažných prác najneskôr do 23. 3. 2018 osobne alebo poštou na adresu: Oravské kultúrne stredisko, Bysterecká 1263/55, 026 01 Dolný Kubín. Práce zaslané po 23. 3. 2018 nebude organizátor akceptovať.

Hodnotenie súťaže:

Po uzávierke súťaže autorské práce hodnotí trojčlenná odborná porota, ktorú menuje riaditeľ Oravského  kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. Odborná porota realizuje výber a odporučí organizátorovi kolekciu fotografií na krajskú súťaž amatérskej fotografie AMFO 2018. Vybratú kolekciu do krajského kola doručí Oravské kultúrne stredisko na Krajské kultúrne stredisko v Žiline. Termín konania výstavy krajského kola  20. 6. – 20. 7. 2018.

Výsledky súťaže:

Vyhlásenie výsledkov súťaže bude verejné a publikované v regionálnej tlači, na stránke www.osvetadk.sk.

Finančné zabezpečenie:

Finančné náklady spojené so súťažou si každý účastník hradí sám.

Záverečné ustanovenia:

Nesplnením akýchkoľvek podmienok uvedených v týchto propozíciách nemusia byť súťažiaci prijatí do súťaže, alebo môžu byť zo súťaže vyradení. Súťažiaci prihlásením do súťaže vyhlasuje, že jeho súťažné dielo má vysporiadané všetky práva viažuce sa k tomuto dielu, najmä autorské práva a nevzťahujú sa na ne práva tretích osôb. Súťažiaci prihlásením do súťaže udeľuje Oravskému kultúrnemu stredisku licenciu v neobmedzenom územnom či vecnom rozsahu na celý čas trvania jeho majetkových práv k súťažným dielam, a to na tieto spôsoby použitia: vyhotovenie rozmnoženiny diel, zaradenie diel do databázy, sprístupnenie diel verejnosti, verejné vystavenie diel. Súťažiaci udeľuje túto licenciu bezodplatne a na účely propagácie súťaže. Súťažiaci prihlásením do súťaže vyjadruje súhlas so spracovaním osobných údajov uvedených v prihláške pre účely súťažnej prehliadky v roku 2018 podľa Zákona 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a v znení neskorších zmien a doplnkov.

Kontakt – bližšie informácie:

Mgr. Iveta Haplová, Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne,

tel. 043/5864 978, 0915 032 734,  vytvarnictvo@osvetadk.sk

Prílohy
amfo_2018.doc, , 50 kb
amfo_2018.pdf, , 70 kb
priloha_c__1_amfo_prihlaska.xls, , 617 kb

 

 

zdroj: osvetadk.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv