Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
Aj Albert Einstein bol tolerantný | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 20. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

Aj Albert Einstein bol tolerantný

Miloš MajkoDátum27. 05. 2011 10:30:11TémaVeda a technika
200

Nadácia Štefana Kassaya pod záštitou Európskej akadémie vied a umení (EAVU) v Salzburgu organizuje Medzinárodnú konferenciu Tolerancia v spoločnosti. Konferencia sa uskutoční 27. mája 2011 v kongresovom centre SAV v Smoleniciach. Súčasťou budú odborné prednášky slovenských a zahraničných hostí o nevyhnutnosti tolerancie vo všetkých oblastiach života modernej spoločnosti.

Na medzinárodnej konferencii Tolerancia v spoločnosti  sa zúčastní viacero významných osobností zo Slovenska aj zo zahraničia. Svoju účasť na konferencii prisľúbil aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. Prezident Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu Felix Unger, ktorý prevzal záštitu nad týmto podujatím sa vyjadril: „EAVU má tri hlavné oblasti činnosti. Rozvoj vedomostí, rozširovanie vedeckých informácií a realizácia významných multinárodných  projektov.“  Konferencia  Tolerancia v spoločnosti je jednou z viacerých iniciatív EAVU.

Na konferencii Tolerancia v spoločnosti vystúpia s odbornými prednáškami prednášatelia, ktorí svojím profesionálnym zameraním prispievajú k šíreniu tolerancie. A to konkrétne:

  • Štefan Luby, viceprezident EAVU v Salzburgu, vedúci vedecký pracovník SAV,
  • dlhoročný predseda SAV;
  • Štefan Kassay,člen EAVU, prezident Nadácie profesora Štefana Kassaya na podporu vedy a vzdelávania, predseda Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s.; a
  • Ivo Šlaus, akademik Chorvátskej akadémie vied a umení, člen Svetovej akadémie umenia a vedy, dekan na University College of International Relations and Diplomacy, emeritný profesor na University of Zagreb, Chorvásko;
  • Milan Čič,vedúci kancelárie prezidenta SR, akademik Slovenskej akadémie vied, akademik EAVU v Salzburgu, prvý ponovembrový predseda vlády SR, ex-predseda Ústavného sudu SR;
  • Anton Čižmár,rektor Technickej univerzity v Košiciach;
  • Tadeusz Zasepa,rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku
  • Daniela Ostatniková,členka EAVU, prednostka Fyziologického ústavu Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave;Na toleranciu sa  bude prihliadať z rôznych pohľadov a to konkrétne práva, vzdelávania, vedy, podnikania, rodových stereotypov a nakoniec médií. Tolerancia je aj vo vede  dôležitá a jeden z prednášajúcich, Štefan Luby upozorňuje: „na elitárske postoje a nie zanedbateľnú mieru arogancie, ktorú prejavujú niektorí naši špičkoví vedci.“ Uvádza aj poučný príklad z histórie, „známy je výrok lorda Rutherfora o tom, že veda sa delí na fyziku a zbieranie známok. Jeho protipólom bol mimoriadne tolerantný A. Einstein.“

 

Štefan Kassay, ktorý v tomto roku oslávi úctyhodné  životné jubileum, spolu so Štefanom Lubym, je presvedčený o tom, „že podnikateľ môže byť úspešný, ak je morálny. Inak je to úspech iba krátkodobý, pochybný.“   Životné motto Štefana Kassaya je prepojiť vedu s praxou. Táto idea je úzko spätá s otázkami etiky a morálky, čo je zároveň aj obsahom konferencie Tolerancia v spoločnosti, ktorej vznik Štefan Kassay inicializoval.

Nadácia profesora Štefana Kassaya na podporu vedy a vzdelávania bola založená v roku 2002. Prezidentom nadácie je Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. Nadácia bola zriadená za účelom rozvoja a ochrany duchovných a kultúrnych hodnôt, podpory a rozvoja vedy a vzdelávania. Nadácia podporuje publikačné aktivity skupín alebo jednotlivcov za účelom rozvoja vedy, vzdelania a vzdelávacieho procesu. Ďalej podporuje organizovanie odborných konferencií, seminárov s významnými osobnosťami, podporuje vedu a vzdelávanie a nakladateľskú činnosť. Rozsiahla aktivita nadácie je úzko zviazaná so Slovenskou akadémiou vied a Vydavateľstvom Veda.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv