Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given in /nfsmnt/hosting2_2/d/a/dae7ac16-aaec-42df-abcd-cf577eef5527/orava-kysuce.sk/web/index.php on line 29
„MY CHYTILI SME SA DO SLUŽIEB DUCHA, ...“ Výstava venovaná životu a dielu Ľ. Štúra. | Orava-kysuce.sk
Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Orava-kysuce | Reportér 24 | Sereď Online

Vitajte v Oravskom a Kysuckom regióne
Označenie inzercie
Orava Kysuce

  Dnes je 25. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia: Moldavia - Podnestersko - Ukrajina 2015
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Videá

„MY CHYTILI SME SA DO SLUŽIEB DUCHA, ...“ Výstava venovaná životu a dielu Ľ. Štúra.

159

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne pripravilo pre širokú verejnosť a študujúcu mládež pri príležitosti vyhlásenia Roku Ľudovíta Štúra výstavu s názvom „MY CHYTILI SME SA DO SLUŽIEB DUCHA, ...“ venovanú životu a dielu Ľ. Štúra. Jednotlivé panely výstavy sprevádzajú dôležitými míľnikmi Štúrovho života, začiatkami štúrovcov, ktorí sa združovali v česko-slovanskej spoločnosti na bratislavskom evanjelickom lýceu, ich pamätnou vychádzkou na Devín, dôležitou udalosťou - kodifikáciou nového spisovného jazyka a vydávaním prvých slovenských politických novín Slovenskje národňje novini a Orla Tatránskeho, vychádzajúcimi pod redaktorskou taktovkou samotného Ľ. Štúra. Návštevníci sa zároveň oboznámia s významným počinom Oravcov v rámci slovenského národného obrodenia, ktorým sú Gäceľské žiadosti a s oravskými štúrovcami akými bol Ctiboh Zoch, tvorca Slovenskej štátnej hymny Janko Matúška, Peter Michal Bohúň, Samuel Novák, Baltazár Demian a ďalší. Textovú časť dopĺňajú dobové obrazové materiály z knižničného fondu Čaplovičovej knižnice a zo zbierok Literárnej sekcie Literárnovedného oddelenia múzea.
Výstava je sprístupnená v sídle Oravského múzea POH v Dolnom Kubíne – budova Čaplovičovej knižnice, na prvom poschodí od apríla do konca roka pre všetkých záujemcov v otváracích hodinách tunajších expozícií. Srdečne Vás pozývame!
Špeciálnou ponukou pre základné a stredné školy, skupiny návštevníkov je prednáška s názvom „Ľudovít Štúr a oravskí štúrovci (ukážky diel a novín z fondu Čaplovičovej knižnice)“ – v prípade záujmu napíšte na biblioteka@oravskemuzeum.sk

 

zdroj: Oravske muzeum P.O.Hviezdoslava D.Kubín


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
JJP MONT - stavebná firma
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Dolný Kubín, Slovensko
Jasno
B
100%
2 km/h
06:08
19:34

Sob

H

17°/5°

Ned

H

15°/4°

Pon

H

14°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Milos Majko
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© orava-kysuce.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na orava-kysuce.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

WebdesignPracovná obuv